0
  Ödeme Bildirimi   Üye Girişi

3D MODELLEME

"3D Modelleme & Animasyon Hizmeti"

Dış Mimari

Dış cephe tasarım konusu projenin satılabilirliğine oldukça etkendir. Bir           yapı tasarlanan       mimari proje arkasından dış cephe tasarım çalışmaları         başlar. Bu çalışmalar söve süsleme, çatı dizaynı, pencereler, balkonlar, duvar rengi ve malzemesi, desenler, dükkanların konumu gibi bir çok açıdan değerlendirilir. Dış cephe tasarımı açısından en büyük konulardan birisi ise maliyettir. Ayrılan bütçeye göre bir mimari dış cephe tasarım çalışması hazırlamak zaman kazancı ve kontrol edilebilir bir maliyet açısından son derece önemlidir. Dış cephe tasarım göz önüne alınırken bir diğer önemli konu ise özgün bir çalışma meydana getirmektir. Bu durum şirketin ya da yapının reklamında azami öneme sahiptir. Özgün dış cephe tasarım çalışmaları yapabilmek her şeyden önce bir kabiliyettir ve özel bir zaman ayırma ve ilgilenmeyi gerektirir. Dikkatleri üzerine çeken, gösterişli bir 3d mimari çizim ile oluşturulmuş dış cephe tasarım ile bir yapı maliyetinin çok ötesinde bir satış rakamına ve potansiyeline ulaşabilir.

Modelleme Çalışmalarımıza ulaşmak için tıklayınız…

 

 

  İç Mimari

İç mimari tasarım hakkındaki paylaşımlarımızdan oluşan konumuza öncelikle iç mimari nedir sorusuna cevap vererek başlayalım. İç mimari kısaca bir bina ya da yapının iç tasarımını ifade etmektedir. İç mimari tasarım sadece görsellik açısından değil işlevsellik, ekonomik, güvenlik gibi durumları da bünyesinde barındırır. Sonsuz bir bütçe olduğunu varsayarak hareket edilemeyeceğini unutmamak lazım. İç mimari konusu içerinde asıl anlatmak istediğimiz ve hizmetini verdiğimiz konu, üç boyutlu iç mimari tasarım çalışmalarıdır. İç mimari tasarım ya da iç mimari dekorasyon olarak ifade edilebilen çalışmalar genel olarak oda, salon, mutfak, banyo, balkon, ofis, mağaza, mobilya gibi dekorasyon çalışmalarını içermektedir. Mimarlar tarafından sayısal veriler açısından oluşturulan bir proje ile mütahhitler tarafından oluşturulacak uygulama arasında yer alan bizler, iç mimari tasarım projelerinin modellenmesi ve görselleştirilmesi konusunda çalışmaktayız. İç mimari tasarım çalışmalarımızdaki temel amaç beklenene hayalleri en ekonomik çözümlere gerçekleştirmektir. Bu çalışmaları sayısal verilerle olan doğruluk oranını mimarlarla; görsellik, maliyet, işlevsellik, uygulama gibi konularda mütahhitlertle koordinasyon içinde çalışarak neticelendirmekteyiz. İç mimari tasarım çalışmalarına etki eden çok fazla etken olmasına karşın sanatsal bakış açısına sahip bir kişi ya da grup için konu bütünlemesine bir tablo gibidir. Renkler, objeler, konumlar, ışık gibi bir çok temalar tablo çizen bir ressamın çok ötesinde bir tecrübe ve sanat gerektirir.

  3D Kat Planı

2D Kat Planı Görselleştirme

Kat planı örnekleri sayesinde proje planı ve yerleşik ev düzeni örneği sunulmuş olur. Böylece nihai tasarım gösterilmiş ve etkili bir sunum ve plan oluşturulmuş olur. Kat planı örnekleri iç mimari tasarım çalışmalarından farklı olarak hazırlanır. Kat planı örneği kabaca genel görüntüyü verirken iç mimari tasarım ise detaylı ve kişiye özgü istenilen dekorasyonu sunar. Kat planı çizimi kabaca 3d ya da 2d mutfak, salon, banyo gibi yapı içi bölümlerinin mobilya, banyo armatürleri, aydınlatma armatürleri, dolaplar, ofis mobilyaları, kablolama, sıhhi tesisat, havalandırma, güvenlik sistemleri, bitkiler, peyzaj elemanları ile görselleştirerek nihai sonucu göstermeyi amaçladığından çok hızlı bir şekilde tamamlanır. Kat planı örneği özellikle şu çalışmalarda istenir: Zemin Kat Planı Normal Kat Planı Villa Kat Planı 2+1, 3+1 ve 4+1 kat planı çizimi Bu çalışmalar sonuç olarak çok gerçekçi olmayan fakat genel olarak projeyi gösteren görselleştirmelerdir. Kişiye özgü ve özel dekorasyonlar için iç mimari tasarım çalışmaları yapılmalıdır.